Bekapcsolták a 4. mobilszolgáltató adótornyait 25 újabb településen – térkép
Júliustól újabb 25, többségében a keleti országrészben található településen vált elérhetővé a DIGIMobil.
Júliustól újabb 25, többségében a keleti országrészben található településen vált elérhetővé a DIGIMobil.
Egy újabb bővítési körrel 800-ra nőtt a kültéri DIGIMobil-lefedettséggel rendelkező települések száma.
Az ország 15 megyéjének 50 településén vált elérhetővé a DIGIMobil szolgáltatás – közölte a vállalat, amely így már az ország területének 70 százalékán biztosít kültéri lefedettséget.
Újabb, többségében alföldi és kelet-magyarországi településen tette elérhetővé mobil telekommunikációs szolgáltatását a Digi. Új tarifacsomagok is vannak.
Újabb településeken tette elérhetővé mobil telekommunikációs szolgáltatásait a Digi.
Újabb településeken tette elérhetővé mobil telekommunikációs szolgáltatásait a piacra a héten egy merész díjcsomaggal belépő Digi. Ígérik, sorra kapcsolják majd be a hálózat új elemeit.
A Digi mobilszolgáltatására régóta kíváncsi a piac, a vállalat hosszú évek után a napokban végre felkapcsolta a hálózatot. Ugyan már most is vezeték nélküli szolgáltatást kínálnak, de egyelőre helyhez kötve.
A DIGI bejelentette a terület szabályozásáért felelős Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságnak (NMHH), hogy szándékai szerint mikor indul el saját hálózatán a mobilszolgáltatás.
Németh Lászlóné miniszteri biztosa lesz a második ember a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságnál – értesült a hvg.hu. Both Zoltán 2011 óta a kormány legfőbb infokommunikációs szakembere, megbízásából adódóan nemcsak a kormányzati, hanem a bírósági és az ügyészségi hálózatra is rálátott, forrásaink szerint ő volt – az időközben bíróságon elbukott – negyedik, állami tulajdonú mobilszolgáltató egyik szellemi atyja. Ő kaphatja feladatául a negyedik szolgáltató újraindítását.
Két jelentős fordulat is történt az új médiahatósági elnök kinevezése után. Kommandós akció keretében fogták el Szalai Annamária volt főtanácsadóját, majd pár héttel később távozott a hatóságtól a második ember, a frekvenciaügyekkel foglalkozó Mátrai Gábor. Az ügyre rálátó források nem tudták megmondani, hogy a két ügy bármilyen formában összefügg-e, de azt elismerték, a két vezető között volt kapcsolat. A hvg.hu úgy tudja, a volt főtanácsadó a nemzetbiztonság embere volt, akit azzal gyanúsítanak, hogy megszegte a szolgálatok szigorú szabályait.
2022-ig meghosszabbították a mobilszolgáltatók 900 és 1800 megahertzes frekvenciák használatára szóló jogosultságát. Az NMHH és a három mobilszolgáltató által aláírt stratégiai megállapodás 100 milliárd forint bevételt jelent az államháztartásnak.
Költséget racionalizál, melynek részeként dolgozóinak jelentős részétől megválik az MPVI Mobil Zrt. A HWSW szerint a cég gyakorlatilag "tetszhalott" állapotban működik tovább.
Az állam ezentúl nem automatikusan hosszabbítaná meg a mobilszolgáltatók frekvenciajogosultságát a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság közleménye szerint. A már kiosztott frekvenciák újbóli megpályáztatása bizonytalan helyzetet teremthet, az üzleti tervezhetőség sérülne, emellett pedig az állam is kevesebb pénzt szedhet be, miközben viszont már most is komoly verseny zajlik a szolgáltatók között. A legutóbbi mobiltender kudarca keltette hullámok közepette egyelőre úgy tűnik, a hatóság csak az időt húzza, amíg kitalálja, valóban kell-e Magyarországnak újabb mobilszolgáltató.
Sosem törekedett arra, hogy politikus legyen, vagy nagy karriert fusson be és már régóta a Németh Zsuzsa nevet használja – nyilatkozta Németh Lászlóné fejlesztési miniszter a Heti Válasznak adott interjújában, mely miniszterré történő kinevezése óta az első volt.
A Kúria helybenhagyta a Fővárosi Törvényszék döntését, amellyel az hatályon kívül helyezte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságnak (NMHH) a frekvencia-árverésen hozott januári határozatait, mert úgy ítélte meg, hogy a negyedik mobilszolgáltató MPVI Mobil Zrt. jogszerűtlenül nyerte el a jogot a hálózat kiépítésére, valamint a három korábbi piaci szereplő is jogszerűtlenül szerzett újabb frekvenciablokkokat.
A magyar kormánynak nincsen pontos és megalapozott üzleti terve arra, hogyan tudna egy ilyen mobilcéget versenyképesen működtetni. Egy dologban bízhatnak: hogy majd az állami szektor egységesen ettől a cégtől vesz igénybe távközlési szolgáltatásokat – írja a Véleményvezér blog.
A negyedik mobilszolgáltató MPVI Mobil Zrt. két megüresedett igazgatósági helyére a kisebbségi tulajdonos Magyar Posta és a 45 százalékos tulajdonviszonnyal rendelkező MVM Zrt. delegált új vezetőket.
Minden bizonnyal az MPVI Mobil novemberi és decemberi közgyűlésén született döntés arról, hogy lemondanak a cég vezetői - írja a Napi Gazdaság.
A negyedik mobilszolgáltatót birtokló három állami cég már nem szívesen finanszírozná a több százmilliárdos beruházást - írta a Népszabadság egy meg nem nevezett piaci forrásra hivatkozva.
A kormány keresztbe tenne a távközlési szolgáltatóknak, de még ahhoz is amatőrök, hogy a „büntetőtörvényt" rendesen megírják. A negyedik mobilszolgáltatót viszont többé nem kaszálhatja el a bíróság - olvasható a Véleményvezér blogon.